X
Back to the top

Gwiazdy festiwalu

Gwiazdy festiwalu

Sylwia Grzeszczak

sylwia-grzeszczak

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Sylwia to jedyna popowa wokalistka, która oprócz tego że ma ponadprzeciętny głos, potrafi również doskonale grać na fortepianie (jest zawodową pianistką). Aby opisać karierę Sylwii Grzeszczak potrzebne byłoby co najmniej kilkanaście stron, ogrom sukcesów i wielkich przebojów takich jak: “Małe rzeczy”, “Tamta dziewczyna”, “Sen o przyszłości”, “Dobre myśli” i wiele innych, które mają na swoim koncie ponad miliard wyświetleń na YouTube i ogromną ilość zdobytych nagród na festiwalach.

Strachy Na Lachy

strachy-na-lachy

Formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Zadebiutowali w 2003 roku albumem “Strachy na Lachy”. Dwa lata później, wydali album “Piła Tango” z hitami: “Dzień Dobry Kocham Cię” i “Czarny chleb”. W 2007 roku ukazuje się płyta “Autor” z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, za którą zostali uhonorowani Paszportem Polityki. W 2008 pojawia się album “Zakazane piosenki” z polskimi piosenkami z lat 80-tych. W 2010 wydana zostaje płyta “Dodekafonia” z hitami: “Żyję w kraju” czy “Twoje oczy lubią mnie”. Jesienią 2010 roku radiowa Trójka uhonorowała zespół nagrodą Mateusza za ten album. Rok 2013 przynosi kolejny album !TO! i 4 lata po nim, ukazuje się wydawnictwo “Przechodzień o wschodzie”, zawierający kolejne dwa wielkie hity: “Co się z nami stało” oraz “Obłąkany obłok”.

sanah

sanah

Zadebiutowała w 2019 roku ale to dopiero rok 2020 uczynił z niej najpopularniejszą polską wokalistkę w stacjach radiowych i streamingu. Hity ‘Szampan’, ‘Melodię’ i ‘No sory’ zna każdy, ale sanah regularnie publikuje w sieci także utwory mniej komercyjne, dzięki którym w krótkim okresie uzyskała ogromną grupę fanów. Także dzięki nim zagrała najwięcej koncertów tego lata a album Królowa Dram w kilka tygodni pokrył się Złotem a później Platyną. Koncert w ramach Festiwalu Garaże będzie jej pierwszym występem od czasu wydania EP-ki „BUJDA” a także pierwszym w karierze koncertem w Szczecinie.